2017-03-03 Targi tematów prac doktorskich
B. Szafran

W piątek 31.03.2017 od 12:10 w sali 18/D11 prezentowane będą tematy prac doktorskich oferowane zainteresowanym rekrutacją na rok 2017/2018.

12:10 Prof. dr hab. inż. Andrzej Baczmański Badanie właściwości materiałów polikrystalicznych za pomocą dyfrakcji neutronów, promieniowania synchrotronowego oraz modeli krystalograficznych

12:25 Dr hab Adam Bzdak, Korelacje podłużne w plaźmie kwarkowo-gluonowej.

12:40 Dr hab inż. Jakub Cieślak, Badanie stopów wysokiej entropii (High Entropy Alloys, HEA) otrzymywanych metodą spiekania proszków Przemiany fazowe w stopach wysokiej entropii (High Entropy Alloys, HEA) Badanie faz Franka-Kaspera w układach zawierających żelazo

12:55 Prof. Stanisław Dubiel, Dynamika sieciowa i wlasnosci magnetyczne wybranych faz Franka-Kaspera.

13:10 Dr hab. Zenon Matuszak, Melanogeneza i Melanina. Podejście systemowe Metody teorii sterowania optymalnego w spektroskopii rezonansu magnetycznego i obrazowaniu magnetyczno-rezonansowym. Wpływ niskoczęstościowych pól elektromagnetycznych na organizmy żywe. Badania modelowe. Spektroskopia i mikroskopia optyczna w ośrodkach optycznie nieprzezroczystych.

13:25 prof. Marek Przybylski, Badanie stabilności strukturalnej i topologii stanów elektronowych w nanostrukturach kanonicznych izolatorów topologicznych, Nanodruty hybrydowe do zastosowań w magnetoelektronice.

13:40 dr hab inż. Magdalena Szczerbowska-Boruchowska, Wykorzystanie promieniowania rentgenowskiego i podczerwonego do badań składu biochemicznego i struktury tkanek pochodzenia ludzkiego i zwierzęcego w procesach fizjo- i patologicznych.

Serdecznie zapraszamy!