2018-10-23 zmarł prof. Stanisław Kaprzyk

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 21 października 2018 roku zmarł

Profesor dr hab. Stanisław Kaprzyk

Profesor zwyczajny na Wydziale Fizyki i Informatyki AGH

Profesor Stanisław Kaprzyk urodził się 10 kwietnia 1948 w Borkach. Całe swoje zawodowe życie poświęcił pracy dla Akademii Górniczo-Hutniczej. W osobie Pana Profesora straciliśmy wspaniałego naukowca i wykładowcę, wybitnego teoretyka materii skondensowanej, twórcę unikalnego oprogramowania do obliczeń kwantowych struktury elektronowej ciał stałych. Uczonego o imponującym dorobku naukowym i międzynarodowej sławie. Współpracującego z wieloma znakomitymi ośrodkami naukowymi w Polsce i na świecie, przez wiele lat profesora Uniwersytetu Northeastern w Bostonie (USA). Pan Profesor pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolega i współpracownik, człowiek o ogromnej życzliwości i otwartości.

Dziekan, Rada Wydziału i Pracownicy
Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej
Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 29.10.2018 o 12:20 na Cmentarzu Batowice. Autobus podstawiony będzie o godzinie 11 na parkingu przy D10, odjazd około 11:15.